5 důvodů, proč si online pohovory zamilujete

Online pohovory jsou zažitou praxí každého, kdo v dnešní době hledá nové zaměstnání. Pro mnohé je to však skok do neznáma a to může v někom vyvolávat obavy. Často od svých klientů slýchávám, že mají z takto vedených pohovorů strach, ale já vám představím 5 důvodů, proč právě online pohovor vám může ušetřit mnoho zbytečného stresu a na závěr se dozvíte, jak se na něj můžete ještě lépe připravit.

Online pohovor šetří čas

Hledání nového zaměstnání občas vyžaduje nemalé organizační schopnosti. Chodíte do zaměstnání, máte na starosti děti, psa a chod celé domácnosti, kdy si tedy najít vhodný čas pro hledání vysněné práce? Pokud nedostatek času je jedním z důvodů, proč odsouváte změnu zaměstnání, tak právě vy byste měli online pohovory vítat. Jedno kliknutí a z obědové pauzy je rázem příležitost, jak získat práci snů.

Můžete mít nápovědu

Pohovor může občas připomínat zkoušky ve škole. Musíte si nastudovat a zapamatovat historii firmy, počet zaměstnanců, kolik a v jakých městech má pobočky, abyste personalistovi ukázali, že máte o firmu skutečný zájem. Během pohovoru už jen doufáte, že jste si vše správně zapamatovali. Takovému stresu se můžete během online pohovoru úspěšně vyhnout. Udělejte si základní výpisky a šikovně si je schovejte. Samozřejmě byste neměli spoléhat jen na taháky. Nevypadalo by dobře, kdybyste koukali do desky stolu a neudržovali oční kontakt.

Vytvoříte si ten správný dojem

Na sebeprezentaci velmi záleží. Od vhodně zvoleného oblečení až po to, co při hovoru vyzařujete. To samozřejmě platí i online. Do hry však vstupuje ještě jeden prvek, který můžete využít ve svůj prospěch. Prostředí. Během osobního pohovoru prostředí neovlivníte. Naopak to, kam směřuje vaše web kamera, máte zcela ve svých rukou. Takže postačí si zvolit jen vhodné pozadí, díky kterému doladíte to, jak chcete, aby vás personalista vnímal. Chcete vystupovat solidně a sofistikovaně? Záběr na vás ve vhodném business oblečení a na pozadí knihovna s vhodně zvolenými tituly se o tento dojem postará.

Vytvořit ten správný dojem při online pohovoru je tak snadné, říká kariérní poradce Tereza Ščerbová

Uděláte si mentální a fyzickou přípravu

Před pohovorem bývá snad každý malinko nervózní. V takové situaci vás může zachránit vhodná fyzická aktivita a psychická průprava. Získat zase pevnou půdu pod nohama pomůže například cvičení podle Amy Cuddy.1 Velkou výhodou online pohovorů je, že se můžete nerušeně fyzicky a mentálně připravit v pohodlí vašeho domova.

Eliminace stresu při online pohovoru

Díky online pohovoru se mimo jiné můžete vyhnout dalším zbytečným stresovým faktorům jako je strach z neznámého prostředí, z pozdního příchodu, nebo obavy, že se cestou na pohovor ztratíte. Ani jedno z toho vás ale nemůže zaskočit při online pohovoru.

Dnešní zvláštní doba přeje technickým vymoženostem, které nás spojují ale zároveň nás nevystavují riziku osobního kontaktu, a to nahrává i online pohovorům. Nyní už ale víte, že není potřeba mít z něho strach, a naopak byste měli využít jeho výhod ve svůj prospěch. Pravdou ale zůstává, že štěstí přeje připraveným. Jak se na online pohovor připravit a na co si dát pozor si můžete přečíst v tomto článku.

Pokud se chcete připravit opravdu důkladně a zvýšit tak svou šanci na získání vysněné práce, pomůžu vás na něj připravit v rámci konzultace příprava na pohovor (osobně či online). Více se dozvíte na tomto odkazu: https://www.terezascerbova.cz/priprava-na-pohovor/.