V článku najdete představení deseti nejlepších pracovních portálů, které jsou vhodné pro hledání práce. Zhodnocení provedl kariérní poradce Tereza Ščerbová

10 TIPŮ NA NEJLEPŠÍ PRACOVNÍ PORTÁLY

 Na internetu naleznete nepřeberné množství pracovních portálů, jejich kvalita se však různí. Jak se v té záplavě neztratit a vybrat ten nejlepší pro vás?

 

Obecně platí, že dobrý pracovní portál nabízí velké množství pracovních nabídek – minimálně stovky, spíše tisíce – a nové inzeráty jsou přidávány průběžně. Vyhledávání volných pozic vám půjde snadno a intuitivně. Navíc v dnešní době kvalitní pracovní portály nabízí nějakou přidanou hodnotu, například zajímavé články, kalkulačky, nadstandardní informace o firmách apod.

 

Pokud nechcete ztrácet čas prohlížením a vybíráním toho pravého portálu, nabízím vám dle mých zkušeností a zkušeností mých klientů, 10 nejlepších pracovních portálů na trhu.

 

Portály s nabídkami z různých oborů

Nejznámějším pracovním portálem pro hledání práce na internetu u nás je jobs.cz. Nabízí největší nabídku pozic z celé ČR a máte zde i možnost si vytvořit vlastní CV. Mimo jiné si zde můžete registrovat svůj životopis a naleznete zde různé tematické kalkulačky a průzkumy.

Mezi další portály s širokou nabídkou pozic patří profesia.cz nebo indeed.cz, kde navíc naleznete recenze potenciálních zaměstnavatelů. 

 

Podle lokality

Pokud je pro vás při výběru práce hlavním kritériem vzdálenost od domova, navštivte portál pracezarohem.cz. Stáhněte si jejich aplikaci a můžete hledat novou práci při dojíždění do té stávající. Nebo vás více láká pracovat z domova pro velké firmy ze zahraničí? Po práci výhradně na dálku se poohlédněte na portálu remote.io

 

Podle specializace a situace

Hledáte-li nabídky ze specifické oblasti, vyplatí se zavítat i na portály, které se specializují na daný obor. Velký výběr manažerských pozic naleznete na executivejobs.cz, kde se můžete i zaregistrovat. Portál nabízí mnoho přidaných služeb, např. vytvoření CV nebo profilu na LinkedINu. Navíc si zde můžete nastavit neviditelný režim, takže váš zaměstnavatel neuvidí, že se poohlížíte jinde.

Naopak na portálu prace.cz naleznete velkou nabídku nižších administrativních pozic. Pokud jste rodič a potřebujete skloubit rodinu a pracovní život, zkuste se po svém štěstí poohlédnout na marter.cz, kde se můžete zaregistrovat a vyhledat si flexibilní úvazek.

Více portálů zaměřených na jednotlivé typy pozic naleznete v mém průvodci 55 tipů, kde najít novou práci.

 

Průvodce hledáním práce představuje 55 tipů na hledání práce od kariérního poradce Tereza Ščerbová

 

Podle zaměstnavatele

Patříte mezi lidi, pro které je důležité souznít se svým zaměstnavatelem, jeho filosofií a pracovním prostředím? V tomto případě je pro vás dělaný portál welcometothejungle.com. Naleznete zde detailní představení firem a jejich firemní kultury.

Možná se sami chcete podílet na vytváření firemní kultury, podívejte se po práci ve start-upu na portálu startupjobs.cz. Navíc si zde můžete otestovat vaše znalosti a dát tak potencionálním zaměstnavatelům vědět, jaké jsou vaše dovednosti. 

Ať už hledáte práci na jakémkoliv portálu, nespoléhejte se jen na jeden a kombinujte je s dalšími zdroji. Inspirovat se, kde ještě můžete hledat svou vysněnou práci, můžete v mém průvodci.

 

Jak si hledání práce usnadnit?

Chtěli byste se vyhnout hodinám vyhledáváním práce bez valného výsledku? Nechcete neustále předělávat svůj životopis, protože vás nezvou na pohovory, i když splňujete většinu požadavků?

Když hledáte práci, je třeba mít strategii a systém. Je dobré vědět, jak to na pracovním trhu chodí a rozumět tomu, jak přemýšlí personalista.

 

V mém komplexním online kurzu Jak získat novou práci vás přesně tohle naučím.

A co ještě se v kurzu dozvíte?

 

–          kde a jak hledat novou práci

–          jak napsat a vytvořit životopis a motivační dopis

–          jak se připravit na pohovor

–          jak odpovědět na nejčastější otázky

 

Nyní máte možnost zakoupit tohoto komplexního průvodce pro hledání nové práce za zvýhodněnou cenu3 kurzy za cenu 2.