O mně

Kariérní poradce a průvodce na cestě ke spokojené kariéře

Jmenuji se Tereza Ščerbová. Pomůžu vám získat práci snů a být šťastný v kariéře i osobním životě. Vím, jak těžké je procházet sama kariérní či životní změnou. Zažila jsem to a rozumím vám. Znám ten pocit, když nevíte kudy dál, nic vás netěší a věci se nedaří dle vašich představ.  

Kariérní poradenství v mém pojetí není pouze o hledání vhodné práce, ale zejména o nastavení mysli. Pomůžu vám odhodit všechny obavy a pochybnosti, které brání v získání vysněné práce.

Ať děláte co vás baví a chodíte do práce zase s úsměvem na rtech…

Mé zkušenosti

 • Mám 13 let zkušeností v oblasti HR (v personálních agenturách i korporacích)
 • Mýma rukama prošly desítky tisíc životopisů a vedla jsem tisíce pohovorů
 • Pomohla jsem již desítkám klientů úspěšně změnit jejich kariéru. Ráda pomůžu i vám.

Vzdělání a seberozvoj

 • Vystudovala jsem ekonomii na ČZU v Praze
 • Jsem certifikovaným NLP koučem (výcvik akreditován MŠMT)
 • Absolvovala jsem sérii kurzů pro kariérové poradce (kurzy akreditované MŠMT)
 • Jsem terapeutem psycho-energetické transformace (výcvik akreditován MŠMT)
 • Neustále se dále vzdělávám v oblasti neurovědy, psychologie, HR a kariérního poradenství. 

Jsem milující manželka a máma

 • Jsem milující manželka a máma. Mít dost času pro sebe i pro rodinu pro mě bylo hnacím motorem při mé změně kariéry na volnou nohu.
 • Svůj volný čas trávím ráda s rodinou, na výletech v přírodě, sportem (brusle, kolo, lyže, plavání, pilates) a seberozvojem. 
 • Věřím, že každý problém má své řešení. Dříve jsem si ale příliš nevěřila a viděla jsem převážně jen problémy a překážky. Ráda vás naučím vidět nové příležitosti.

 

Proč se vydat na cestu právě se mnou?

 • Respektuji vaší jedinečnost. Nedávám obecné univerzální rady, ale pomáhám najít nejlepší řešení pro vás.
 • Sama jsem mnohokrát procházela velkými a náročnými změnami (rodinné vztahy, změna profese, návrat z rodičovské do zaměstnání, syndrom vyhoření, rozjezd podnikání) a rozumím vám.
 • Pracuji také s nastavením mysli a pomůžu vám překonat vaše obavy a strachy.
 • Při své práci využívám jedinečnou kombinaci technik a přístupů: životní zkušenosti, 13 let praxe v HR, koučovací přístup, techniky NLP (psychologie úspěchu) a techniky kariérního poradenství.
 • Pozorně a se zájmem vám naslouchám. Umím klást ty správné otázky v tu pravou chvíli.

Můj příběh

Touha pracovat s lidmi a provázet je na jejich cestě za lepším a spokojenějším životem mě doprovází už od dětství. Vždy jsem chtěla nějakým způsobem pomáhat lidem.

Vystudovala jsem ekonomii, ale už během studia mě to táhlo k práci s lidmi. Také proto jsem po studiu začala pracovat v oblasti lidských zdrojů. Nejprve v personálních agenturách a potom v korporacích. V posledním zaměstnání jsem strávila dlouhých 7 let. Čím dál více jsem však cítila, že mi práce v korporaci přestává dávat smysl.

Byla jsem totálně vyčerpaná, nešťastná a bezradná. Mé tělo mi dávalo dost jasně najevo, že mám zpomalit a že je čas na změnu. I tak mi trvalo téměř rok udělat zásadní rozhodnutí a odejít z korporace. Měla jsem obrovský strach a hlavou se mi honilo spoustu obav a pochybností. Ale již jsem nemohla dál.

Opustila jsem celkem zajímavou a prestižní práci s jistým a solidním příjmem, aniž bych věděla, co přesně budu dělat. Rozhodla jsem se poslechnout své tělo a naslouchat svému srdci. A každý den jsem vděčná za toto své rozhodnutí.

Začala jsem se naplno věnovat svému seberozvoji, poznala jsem spoustu zajímavých lidí a jejich osudů. Pomalu jsem si skládala v hlavě jednotlivé dílky mé osobní skládačky. Postupně přicházela celá řada uvědomění a otevírala se mi tím celá řada možností. Uvědomila jsem si, že spousta lidí procházím tím stejným příběhem a neví, jak z toho ven.

Hledala jsem nové informace a přístupy. Strávila jsem přes 500 hod intenzivním studiem (koučovací výcvik, studium terapeutických přístupů i technik kariérního poradenství). Konečně jsem se zase cítila šťastná! A věděla jsem, že jsem našla svůj nový směr.

Rozhodla jsem se stát kariérním poradcem a koučem. A pomáhám v plnění snů i ostatním. Vysněná práce nebo vlastní podnikání totiž nemusí být jen sen…