Je lepší si nechat profesionální životopis sestavit nebo si jej vytvořit sami?

Profesionální životopis od odborníka nebo na vlastní pěst?

Čeká vás tvorba životopisu? Přemýšlíte, zda si životopis vytvořit sám/a nebo to svěřit odborníkovi?

Obě řešení mají své výhody i nevýhody, podívejme se na ně:

Sestavení profesionálního životopisu odborníkem:

Nespornou výhodou je časová úspora. Vy strávíte nejvýše jednu hodinu přípravou – poslat podklady k CV a odpovědět poradci na jeho otázky. Bez toho to nepůjde. Pokud vám někdo nabízí sestavení CV bez předchozí konzultace, nedopadne to dobře.

Zkušený kariérní poradce vám vypracuje životopis, který hezky vypadá, je přehledný a výstižný, ale hlavně skvěle vyzdvihne vaše zkušenosti a znalosti, že personalista neodolá a pozve vás na pohovor.

Podívejte se na moji nabídku sestavení CV. 

Důležité je vybrat odborníka, který má dlouholetou zkušenost z HR a lidi přímo nabíral. Dejte si pozor na lákavé nabídky virtuálních asistentek, které vypracují pěkné a levné CV, ale obsahově bude pokulhávat, jelikož nemají přímou zkušenost s náborem.

Pro koho je sestavení profesionálního životopisu odborníkem vhodné? Pro každého, kdo chce ušetřit čas a nemít s tvorbou CV starosti. 

Sestavení profesionálního životopisu od kariérního poradce Tereza Ščerbová

Tvorba životopisu na vlastní pěst

Je vhodnou volbou pro ty z vás, kdo máte dostatek času a trpělivosti. Důležitým předpokladem je také umět dobře psát a ovládat základní PC znalosti.

Úskalí této varianty je v tom, že CV sestavíte, jak nejlépe dovedete a teprve za několik týdnů zjistíte, zda je CV sestavené dobře a personalisté vás zvou na pohovory. Pokud tedy po měsíci nebo dvou vyhodnotíte, že je třeba životopis celý předělat, vyjde vás ve finále tato varianta o dost dráž, než kdybyste si nechali CV odborníkem rovnou sestavit.

Pokud si chcete CV sestavit sami, mám pro vás jeden super tip:

Držte se osvědčených tipů zkušeného personalisty a řekněte si o zpětnou vazbu na vaše CV.

Možná si myslíte, že jsem se zbláznila. Ale nezbláznila. Chci dopřát profesionální životopis co nejvíce lidem, a tak mám pro vás pomůcku k tomu, abyste si dobře napsali své CV sami:

Přihlaste se na webinář Vytvořte si dokonalý životopis. Držte se osvědčeného postupu, získejte praktické šablony a checklisty a především mojí zpětnou vazbu na vámi vytvořený životopis.

Pokud aktuálně nemám termín webináře vypsaný, to samé získáte v mém online kurzu Jak napsat skvělý životopis, který si můžete projít kdykoliv svým tempem.

Pokud váháte, jakou formu zvolit, napište mi na tereza@terezascerbova.cz. Doporučím Vám to nejvhodnější řešení.

Tereza