Důvody proč využít služeb kariérního poradce

7 DŮVODŮ PROČ SE VYPLATÍ VYUŽÍT SLUŽEB KARIÉRNÍHO PORADCE

Když chcete postavit dům, najmete si stavební firmu. Když si berete hypotéku, necháte si poradit od finančního poradce.

Důvodů je hned několik: chcete, aby byl dům kvalitně postaven, byl postaven z odolných materiálů, byly dodrženy potřebné technologické postupy, zajištěná potřebná povolení, chcete si nechat poradit s kompozicí, vybavením, barvami, atd.

V dnešním článku vám vysvětlím, proč je užitečné využít služeb kvalitního kariérního poradce.

ZMĚNA ZAMĚSTNÁNÍ JE ZÁSADNÍ KROK

Jak je to v případě změny kariéry? Změna zaměstnání je zásadní krok, který významně ovlivní váš život na několik dalších let. V práci trávíme více než třetinu našeho času. To, jak se cítíme v práci, významně ovlivňuje náš soukromý život, vztahy i zdraví. Změnu zaměstnání bychom měli pečlivě zvážit a podívat se na ní z různých pohledů. Kariérní poradce vám pomůže získat nadhled a jiný úhel pohledu.

ZMĚNY NA PRACOVNÍM TRHU

V posledních měsících se výrazně změnila situace na pracovním trhu. Pracovních pozic je výrazně méně a počet kandidátů, kteří hledají práci zase významně vzrostl. Je tak ještě více důležité než kdy jindy, mít skvěle napsaný životopis nebo být perfektně připraven na pohovor. Nabídku práce získá pouze ten, kdo bude kvalitně připraven.

Příprava s kariérním poradcem vám pomůže si vyjasnit své silné stránky, lépe porozumět tomu, koho personalisté hledají, dokážete se lépe prodat i si říct o vyšší plat.

NOVÉ ZPŮSOBY HLEDÁNÍ PRÁCE

Tak jak se mění pracovní trh, mění se i způsoby hledání práce. Většinu pracovních pozic sice stále najdete na nejnavštěvovanějším pracovním serveru www.jobs.cz, ale stále více zajímavých pracovních pozic najdete jinde. Platí to zejména pro odborné pozice. Nemalou část pracovních nabídek dnes na pracovních serverech ani nenajdete, zato na sociálních sítích se jich objevuje více a více.

Zkušený kariérní poradce vám dokáže poradit, kde a jakým způsobem hledat vámi zvolenou pozici.

NOVÉ PRACOVNÍ POZICE A VOLBA POVOLÁNÍ

Doba jde velmi rychle kupředu a některé práce nahrazují roboti, digitalizace či automatizace procesů. Naopak s moderní dobou vzniká každý rok spoustu nových pracovních pozic.

Pokud i vám hrozí, že vaši práci dříve nebo později nahradí roboti, je dobré býti připraven, nežli zaskočen. Kariérní poradce vám pomůže zmapovat vaše silné stránky, motivaci, hodnoty a doporučí jaký typ pozic je pro vás vhodný.

ZÍSKÁNÍ NADHLEDU A NEZÁVISLÉHO POSUZENÍ

Tak schválně: je pro vás snazší poradit kamarádce nebo poradit sám sobě? Někdy je těžké dokázat si držet odstup, a na věci se dokázat podívat z různých úhlů pohledů a najít nová řešení. Zvlášť pokud se jedná o situaci, kterou řešíte již delší dobu a je pro vás důležitá.

Kariérní poradce a kouč vám pomůže najít cestu ven z bludného kruhu a podívat se na situaci v novém světle.

ÚSPORA ČASU

I když se to na první pohled nezdá, tak hledání nového zaměstnání spolkne spoustu času: promyslet si, co vlastně chcete dělat, jak takovou práci získat, napsat dobrý životopis, připravit se na pohovory, chodit po pohovorech, rozhodnout se pro správnou nabídku…. To vše trvá několik měsíců.

Pokud se svěříte do rukou odborníka, tak svoji vysněnou práci naleznete podstatně rychleji.  A zde platí, čím dříve se do rukou odborníka svěříte, tím více času ušetříte – můžou to být celé týdny i měsíce.

ÚSPORA PENĚZ

Spousta lidí má pocit, že služby kariérního poradce jsou drahé. Vážně si to myslíte?

Počítejte se mnou:

Hledání práce na vlastní pěst:

Čas strávený studováním, jak napsat životopis, psaní životopisu, rozesílání do spousty firem, zamítavé emaily, běhání po mnoha a mnoha pohovorech, ale bez výsledků. Hledání práce trvá několik měsíců.

Hledání práce s kariérním poradcem:

Vyjasnění si, jakou práci si hledáte, tipy, kde a jak jí získat, odborné sestavení životopisu, nácvik pohovoru nanečisto. Vaše úspěšnost při rozesílání životopisu je 80 %, při pohovorech bodujete. Práci naleznete o několik měsíců dříve, můžete si vybírat, a ještě si vyjednáte vyšší plat.

Investice do kariérního poradce se vám tak mnohonásobně vrátí, a to hned první měsíc při nástupu do zaměstnání.

Využít můžete rovněž cenově zvýhodněných balíčku, např. 3 nebo 5 hodin konzultace.

Tak na nic nečekejte a domluvte si svůj termín konzultace ještě dnes na tel.: 605 833 166.

Těším se na vás,

Tereza