15 tipů, jak být šťastný

Každý člověk na světě by si přál být šťastný. V podstatě na tom není nic složitého, ale spousta lidí na tom vidí velkou vědu. V dnešním článku vám ukážu 15 praktických tipů, které dělají šťastnou mě

1. Úsměv

Úsměv je zadarmo, může ho použít každý z nás v jakémkoli okamžiku a dokáže dělat zázraky. Když se budete více usmívat, zlepšíte tím den nejen sobě, ale i ostatním, protože vám budou úsměv vracet! Jistě jste už zažili situaci, kdy se vám zlepšila nálada jen díky paní v obchodě, která se na vás krásně usmála. Nebojte se také sami na sebe usmívat do zrcadla, jen tak… stojí to za to!

2. Pohyb

Je známý fakt, že se při fyzické aktivitě vyplavují endorfiny neboli hormony štěstí. Snažte se nalézt si pohybovou aktivitu, která vás bude bavit, na kterou se budete těšit a nebude pro vás utrpením. Při této pravidelné aktivitě se vám nejen bude zlepšovat postava, ale také kondice. No a největším ziskem bude skvělý pocit po dovršení této aktivity, a to právě díky endorfinům.

3. Zdravá strava a pitný režim

Ne nadarmo se říká „Jste to, co jíte“. Proto dbejte na vaši stravu, jezte potraviny bohaté na minerály, vitamíny, bílkoviny a zdravé tuky. Dodržujte zdravou a pravidelnou stravu. Pitný režim je pro organismus také velmi důležitý. Nezapomínejte denně vypít minimálně litr až dva čisté vody.

4. Dělejte to, co vás baví

Toto je, podle mě, jeden z nejdůležitějších bodů při cestě za šťastným životem. Najděte si koníček, při kterém zapomenete na čas, na všechny problémy kolem vás a jednoduše budete při této činnosti šťastní. Ať jde o malování, cestování, cvičení, no zkrátka o cokoliv, snažte se to dělat při každé vaší volné chvíli a na tyto momenty nezapomínejte, dopřávejte si je ve velkých dávkách. 

5. Vztahy s lidmi

Vztahy jsou pro mnohé lidi smyslem života a velkým klíčem ke štěstí. Občas mohou být náročné, vybudovat kvalitní vztahy stojí hodně práce, ale vyplatí se to. Obklopujte se lidmi, se kterými můžete být sami sebou, se kterými jste šťastní. Nezapomínejte na ně kvůli práci, či škole. Mějte je na prvních příčkách a snažte se je vidět co nejčastěji. Buďte tady pro ně, zažívejte skvělé věci, dávejte lásku… Vrátí se vám to v několikanásobném měřítku. Také si dávejte pozor na to, jestli se ve vašem okolí nevyskytují jedinci, kteří vás dělají naopak nešťastnými. Ty se snažte ze svého života odstranit, pro vaše dobro. 

6. Spánek

Kvalitní spánek je velmi důležitým faktorem pro vaši funkčnost a náladu během celého dne. Jistě jste už zažili to, že jste měli pokažený celý den kvůli probdělé noci. Dbejte tedy na to, abyste přes noc naspali 7-8 hodin. Pokud máte problémy se spánkem, dejte si večer například šálek meduňkového čaje. 

7. Vděčnost a víra

Mým velkým tipem pro to, jak být šťastná, je vést si „Deník vděčnosti“, ve kterém si každý večer poznamenávám alespoň 3 věci, za co jsem ten den vděčná. Každý z nás touží po velkých věcech, ale přitom úplně zapomínáme na věci, které už máme. Bohužel typickou lidskou vlastností je to, že si nevážíme toho, co máme, dokud to neztratíme. Proto si važme všeho, co všechno máme kolem sebe a buďme vděční za to, že máme vůbec šanci býti na tomto světě a prožívat tento život, mít obrovské možnosti… 

Co se týče víry, nemyslím tím víru v Boha… myslím tím víru v lepší v zítřky a v to, že se všechno děje z nějakého důvodu. Každý by si měl najít něco, čemu věří a k čemu se bude moci vždycky obracet.

8. Dopřejte si čas sami pro sebe 

V koloběhu života neustále trávíme svůj čas s kolegy v práci, s rodinou, přítelem apod., téměř nikdy nejsme sami se sebou. Zkuste si alespoň jednou měsíčně udělat volné odpoledne jen po sebe. Zajděte si na nákupy, procházku městem, koukněte se na film. Je to skvělý čas na to srovnat si myšlenky a uvědomit si to, co chcete dál.

9. Neporovnávejte se s ostatními

V dnešní době sociálních sítí na nás všude vykukují dokonalé postavy, skvělé životy, zamilované páry. Ale věřte mi, nikdy není nic tak, jak vypadá na fotografiích. Nikdy se neporovnávejte s ostatními, nezáviďte jim, maximálně je berte jen jako svoji motivaci. Jediný člověk, se kterým byste se měli porovnávat, jste vy sami. Pravidelně zhodnocujte to, jestli jste dnes lepší, než jste byli včera. Svoje pokroky si zaznamenávejte a radujte se z nich. 

10. Změňte věci, se kterými nejste spokojeni

Pokud vás trápí vaše postava, vzhled, práce, stav vašeho domova.. Co jiného s tím můžete udělat než to, že to změníte? Život je změna. Ale nezapomeňte na vytrvalost, jelikož skvělé věci se nedějí hned a musíte si na ně počkat.

11. Radujte se z maličkostí a odměňujte se

Velké věci se skládají z maličkostí, a proto si všímejte všech malých zázraků kolem vás. Mějte radost z klidného rána, úsměvu vašeho blízkého, šálku dobré kávy. Také si dělejte radost sami sobě jen tak. Kupte si krásnou květinu, či si dejte kousek dortu. Nečekejte, až to udělá někdo za vás. Vaše štěstí máte ve svých rukou. 

12. Travte čas off-line

Dnešní doba je velmi náročná díky sociálním sítím a internetu. Když se podíváte kolem sebe, určitě uvidíte lidi, kteří drží telefon v rukou a nekoukají kolem sebe. Snažte se omezit váš čas strávený na telefonu, věnujte se sami sobě. Vypněte telefon a koukejte se kolem sebe, uvidíte velké věci. 

13. Stanovte si cíle a jděte za nimi 

Zamyslete se nad tím, čeho byste chtěli v životě dosáhnout a jděte si pro to. Mějte velké sny, ať jde o cestování, vaši postavu, či materiální záležitosti. Velmi pomáhá tzv. „Nástěnka vizí“, díky které budete mít vaše sny na očích.

14. Pomáhejte druhým

Pomáhejte vašim blízkým, ale i cizím lidem. Věřte tomu, že až budete pomoc sami potřebovat, někdo vám pomocnou ruku zajisté nabídne. Navíc budete mít skvělý pocit z toho, že jste někomu udělali radost.

15. Vzdělávejte se

Vzdělávejte se sami o sobě, ale také v tom, co vás zajímá. Nezůstávejte stát na místě a neustále se někam posunujte. Využívejte k tomu různé knihy, přednášky, či populární podcasty.

1 myšlenka k “15 tipů, jak být šťastný

  1. Moc hezké. Obzvlášť v dnešní době je dobré si tohle přečíst 🙂

Komentování je uzavřeno.